18 kwietnia 2024 roku w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem” organizowanego przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie we współpracy z Katedrą Filologii Polskiej ANS w Tarnowie, III Liceum Ogólnokształcącym oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. Juliusza Słowackiego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizatorów i współorganizatorów oraz zaproszeni uczniowie wraz z opiekunami. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów i finalistów spośród 332 uczestników ze szkół w województwie małopolskim. Podczas uroczystej gali z rąk organizatorów odebrali oni dyplomy oraz nagrody. Organizatorzy podkreślili bardzo wysoki poziom przygotowania uczniów oraz ich wiedzy i umiejętności literackich. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów. A oto wyniki:

Laureaci:

Julia Białkowska (kl. VIII)

Jan Kutek (kl. VIII)

Hanna Stefanowicz (kl. VII)

Finaliści:

Dawid Bielak (kl. VII)

Paulina Bukańska (kl. VIII)

Maciej Dudka (kl. VIII)

Aleksandra Saska (kl. VII)

W trakcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych laureaci konkursu mogą też liczyć na dodatkowe punkty. Gratulujemy wszystkim tego sukcesu, a przede wszystkim wytrwałości i pracowitości.