Nasza szkoła realizuje program „Laboratoria Przyszłości”

   „Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

   Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

   W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży w wysokości 30 000  zł. Przyznane środki zostały wykorzystane w całości. Zakupiono m.in.

 1. Drukarka 3D
 2. Filament /6 kolorów/
 3. Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami.
 4. Stacja lutownicza.
 5. Kamera cyfrowa.
 6. Statywy mikrofonowe.
 7. Mikroport.
 8. Zestaw lamp Mini Boom, Żuraw Oświetleniowy.
 9. Mikrofon kierunkowy.
 10. Gimbal.
 11. Aparat fotograficzny CANON.
 12. Stół ze zlewem.
 13. Robot planetarny.
 14. Zestaw garnków.
 15. Patelnia.
 16. Miski plastikowe.
 17. Mikrofon nagłowny.
 18. Klocki Lego BricQ Motion Essentiale.
 19. Szafka z pojemnikiem na drukarkę 3D i filamenty.
 20. Klej – pistolet , wkłady klejowe.
 21. Kolcki – Mosty i ich konstrukcje Knex.
 22. Klocki konstrukcyjne – Budowa pojazdów.
 23. Mikser ręczny.
 24. Sandwich 3 w 1 /opiekacz, gofrownica/.
 25. Żelazko.
 26. Okulary VR.

   Zakupione wyposażenie techniczne będzie wykorzystywane w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej oraz radzenia sobie w życiu codziennym.