16 kwietnia 2024 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas I – VIII na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie zorganizowano w ramach trwającego Tygodnia Zdrowia. Warsztaty przeprowadzili studenci ratownictwa medycznego z Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Jego celem było nabycie przez uczniów wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W czasie pokazu każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie objęci szkoleniem przyswoili zasady odpowiedniego zachowania  w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Poruszone zostały również aspekty dotyczące udzielania pierwszej pomocy w chwilach zakrztuszeń oraz krwotoków. Uczniowie w mniejszych grupach mogli przeprowadzić akcje ratunkowe zarówno osoby dorosłej jak i niemowlęcia. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w warsztatach. Zajęcia uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym. Dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów, bo wiedza, która ratuje życie, jest bezcenna!