W piątek 22 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się  Festiwal Nauki, który miał na celu upowszechnienie i rozbudzenie zainteresowań fizycznych, chemicznych, biologicznych oraz informatycznych  wśród uczniów. To Maria Skłodowska –Curie i Albert Einstain byli dla nas inspiracją do zorganizowania Festiwalu, który miał miejsce w sali gimnastycznej. Dzięki tej formie pracy przedstawiliśmy naukę w przystępny sposób. Doświadczenia i eksperymenty prowadzili sami uczniowie, którzy w sposób przejrzysty i zrozumiały dla wszystkich odbiorców zaprezentowali różnorodne zagadnienia ze szczególnym naciskiem na nauki przyrodnicze. Młodzi naukowcy pokazali rolę nauki we współczesnym świecie, użyteczność i piękno naukowych badań.

Dzieci mogły obejrzeć model człowieka, dowiedziały się między innymi, co to jest dyfuzja, jak powstaje tęcza, iskra, co się dzieje jak podgrzejemy metal, zachowanie CO2.. Festiwal przyczynił się nie tylko do popularyzacji wiedzy, ale też wyjaśnił na czym polega metoda naukowa, przybliżył radość płynącą z nauki i wzmocnił jej autorytet. Ale to nie wszystko! Uczniowie mieli także okazję obejrzeć prezentacje o wypływie różnych dziedzin na środowisko połączonych z quizami, wykonać samodzielnie zdjęcia i popracować z robotami oraz uczestniczyć w fascynujących pokazach chemicznych.

Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Festiwalu Nauki, która z pewnością będzie równie inspirująca i pełna niespodzianek!