25 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Stroniu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały mistrz ortografii”. Na konkurs pojechały dwie dziewczynki, które osiągnęły najlepsze wyniki w klasowych eliminacjach, były to: Nikola Lis z klasy II oraz Kornelia Bielak z klasy III.  Obie uczestniczki  bardzo dokładnie przygotowywały się do konkursu zgłębiając wiedzę na temat trudności ortograficznych, których w języku polskim nie brakuje. Lekko zestresowane, ale w pełnym skupieniu przystąpiły najpierw do dyktanda, a następnie do testu ortograficznego. Poziom był bardzo wysoki, liczył się każdy punkt w walce o miejsca. Niestety naszym zawodniczkom  zabrakło nieco szczęścia, by stanąć na podium. Organizatorzy konkursu, jednak pamiętali o wszystkich uczestnikach i docenili trud jaki uczniowie musieli włożyć w przygotowania do testu. Wszyscy dostali wspaniałe nagrody. Gratulujemy naszym dziewczynkom udziału i życzymy sukcesów być może w przyszłym roku.