26 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy IV i V pod opieką Pani Anny Florek i Magdaleny Biskup wzięły udział w wyjeździe do Limanowskiego Domu Kultury na spektakl pt. "Legendy piastowskie". Dzieci miały niepowtarzalną okazję poznać bogactwo historii Polski poprzez niezwykły spektakl przygotowany przez Teatr z Wrocławia. Przygoda rozpoczęła się od fascynującej historii powstania Gniezna, najstarszego polskiego miasta, którego korzenie sięgają legendarnego Piasta Kołodzieja oraz jego niezwykłej żony Rzepichy i syna Ziemowita. Nie zabrakło także barwnych opowieści o bohaterskiej Wandzie, która odmówiła Niemcowi ożenku, oraz podania o nieszczęśliwym losie Popiela i jego żony Rychezy, uwięzionych w wieży i zgładzonych przez myszy. Ale to nie koniec! Dzieci mogły także w zabawny sposób przekonać się o roli Wikingów w historii Polski, dzięki dynamicznej prezentacji przygotowanej przez utalentowanych aktorów Teatru "Artenes". To był dzień pełen śmiechu, nauki i niezapomnianych wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Teatrowi "Artenes" za niezapomniany spektakl i ciekawą lekcję historii!