Konkurs „Gore Gwiazda Jezusowi” w Limanowej

16 grudnia 2022 r. odbyły się przesłuchania II Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Gore Gwiazda Jezusowi”, na których nie zabrakło także uczniów naszej szkoły. Na scenie Limanowskiego Domu Kultury zaprezentowaliśmy się w dwóch kategoriach wiekowych jako dwa odrębne zespoły. Młodszy zespół reprezentowany był przez uczniów klas II i III, którzy pięknie zaśpiewali i zagrali na skrzypcach pastorałkę pt. „Tylko jedna jest taka noc”,  pokazując jednocześnie piękną inscenizację w trakcie jej wykonywania. Starsza grupa „Świdnicoków” złożona z uczniów klas IV-VII nawiązała do tradycyjnej formy kolędowania i wykonała „Pastorałkę Świdnicką”. W trakcie występu nie zabrakło również lachowskich życzeń na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, które złożyliśmy wszystkim zebranym. Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować naszą szkołę przed publicznością powiatu.