„Świdnicoki” wspominają św. Jana Pawła II

21 października 2021 roku Szkolny Zespół Regionalny „Świdnicoki” przedstawił w naszej szkole inscenizację słowno – muzyczną poświęconą osobie Jana Pawła II. Podczas występu zaprezentowano różne pieśni związane z osobą wielkiego Polaka i z miejscami jego podróży do Polski. Z radością i werwą znów zabrzmiały wesołe krakowiaki lachowskie śpiewane przez Sądeczan podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Starym Sączu. Nie zabrakło również  ulubionej pieśni Papieża Polaka czyli „Barki”, którą zaśpiewali wszyscy. W rolę Karola Wojtyły wcielił się Franciszek Stanisz z klasy V, który przypomniał nam, jakże nadal aktualne słowa wypowiadane przez św. Jana Pawła II.

Dzień później, 22 października „Świdnicoki” zaprezentowały się mieszkańcom wsi podczas występu w Kaplicy w Świdniku. Wykonawcom akompaniował zaprzyjaźniony z zespołem pan Marian Iwan. Występ spotkał się z wielkim uznaniem i poruszył serca zgromadzonych. Odżyły wspomnienia „tamtych lat”, lat pontyfikatu.

Wspomnienia związane z Janem Pawłem II niosą ze sobą wiele emocji. Zwłaszcza głęboko odczuwają je Ci, którzy mieli możliwość spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na żywo. Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć wszystkim zgromadzonym choć namiastki tych przeżyć i przyczyniliśmy się do wywołania najlepszych wspomnień związanych z postacią św. Jana Pawła II.