Szkolny Zespół Regionalny „Świdnicoki” wystąpił na Diecezjalnym Święcie Rodzin w Starym Sączu

18 czerwca 2023 r. przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu odbyły się jak co roku diecezjalne obchody Święta Rodzin. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji małżeństw i rodzin, której przewodniczył bp Andrzej Jeż.

Po Mszy Św. zaproszono przybyłe rodziny do wspólnego świętowania i obejrzenia występów zaproszonych gości, wśród których znalazł się nasz Szkolny Zespół Regionalny „Świdnicoki”. Na starosądeckiej scenie wybrzmiewały donośnie nasze świdnickie piosneczki i lachowska muzyka w  wykonaniu dzieci. Zespół zaprezentował również tańce i dawne zabawy lachowskie ze śpiewem. Członkowie Szkolnego Zespołu Regionalnego ze Świdnika w pięknych lachowskich strojach zwracali uwagę wszystkich zebranych i byli niewątpliwie dużą atrakcją tego rodzinnego pikniku. Dla nas było to również niezwykłe przeżycie i na długo pozostanie w naszej pamięci. Usłyszeliśmy wiele miłych i budujących opinii na swój temat. Występ w tak ważnym miejscu dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i tak miłe przyjęcie organizatorom tego wydarzenia, którymi byli m. in. ks. Piotr Cebula dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin oraz dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania OPOKA ks. Paweł Broński.

Nasz występ można obejrzeć klikając na poniższy link:

Diecezjalne Święto Rodzin www.starysacz.info | Diecezjalne Święto Rodzin www.starysacz.info | By starysacz.info - Facebook | Facebook

Zdjęcia autorstwa: edyta.bielak.fotografia