16 czerwca 2024 roku w Starym Sączu miało miejsce szczególne wydarzenie – jubileusz 25-lecia kanonizacji św. Kingi. Po uroczystej mszy przy Ołtarzu Papieskim, w ramach Diecezjalnego Święta Rodzin, wszyscy zebrani mogli korzystać z wielu atrakcji, a także podziwiać występy zaproszonych z tej okazji zespołów. Na starosądeckiej scenie stanął również nasz Szkolny Zespół Regionalny „Świdnicoki”Był to już ich drugi występ w tym niezwykłym miejscu, historycznie związanym nie tylko ze św. Kingą, ale także ze św. Janem Pawłem II. Występ na scenie przed tak tłumnie zebraną publicznością dostarcza wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Nasi uczniowie  pięknie zaprezentowali kilka zabaw lachowskich, przyśpiewek, pieśni  i tańców. W całość występu były wplecione scenki z życia codziennego dawnej wsi lachowskiej, a wszystko wzbogacono naszą lachowską gwarą.

Zespół otrzymał wiele słów pochwały z czego jesteśmy bardzo dumni. Po występie był jeszcze czas na poczęstunek i kilka chwil dla pani fotograf Edyty Bielak, która zrobiła uczniom wspaniałe pamiątkowe zdjęcia, za co serdecznie dziękujemy.