Rok szkolny 2020/2021

Próbna ewakuacja

9 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Ćwiczenia praktyczne miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji z budynku. Punktualnie o godzinie 9.00 słyszalny był sygnał alarmowy nakazujący opuszczenie budynku. Ewakuacja przebiegła w sposób zorganizowany i sprawny i nadzorowana była przez straż pożarną. Nauczyciele wraz z dziećmi udali się na miejsce zbiórki, gdzie zdali meldunek kierującemu ewakuacją Dyrektorowi. Po zebraniu raportów od wszystkich nauczycieli i pracowników, Dyrektor szkoły odwołał alarm i wszyscy wrócili na lekcje.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2020 r. obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas młodszych bardzo chętnie uczestniczyli w obchodach tego święta.  Ten dzień stał się wspaniałą okazją do promocji czytelnictwa wśród społeczności szkolnej.

Europejski Dzień Języków Obcych

Każdego roku, 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła również postanowiła przyłączyć się do tej akcji. W ramach obchodów tego dnia zostały zorganizowane dwa konkursy: konkurs plastyczno-techniczny dla dzieci z klas III – IV „Najpiękniejsze zakątki krajów niemiecko- i anglojęzycznych” oraz konkurs wiedzy dla klas V – VII „What do you know about Queen’s Houses?”

W ramach pierwszego konkursu nagrody otrzymali:

I miejsce – Magdalena Krok kl.IV

II miejsce – Aleksandra Saska kl.IV

III miejsce – Anna Pietrzak i Jagna Stefanowicz kl.III

Wyróżnienie – Hanna Stefanowicz kl.IV

Ignacy Kutek kl.IV

Franciszek Stanisz kl.IV

Kacper Szyszka kl.IV

Dawid Bielak kl.IV

W konkursie wiedzy:

I miejsce – Paulina Bukańska kl.V

II miejsce – Wiktoria Kowalczyk kl.V

III miejsce – Patrycja Klimczak kl.V

Wyróżnienie – Julia Saska kl.VII

Gratulujemy sukcesów!!!

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Poznajemy w niej historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć. Potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy. Uczniowie klas I-III oraz IV i V świętowali Dzień Kropki na wiele sposobów. Na lekcjach języka polskiego w klasie czwartej i piątej uczniowie tworzyli z wycinków gazet własne wiersze. Dzieci pracowały techniką wycinków z termosu. Wiersze, które powstały zaskoczyły wszystkich uczestników zajęć. Uczniowie uświadomili sobie, że w każdym z nich drzemie dusza poety i że czasami wystarczy tylko chcieć i można stworzyć coś wspaniałego. Z kolei uczniowie klasy II, w ramach zajęć technicznych wykonali „drzewo talentów”, które zdobi jedną ze ścian w ich sali. Na zajęciach z muzyki klasa I poznała nową piosenkę o kropce i z radością śpiewała ją w czasie przerwy. Na zajęciach plastyki klasa V wykonała fotobudkę, dekorując ją kolorowymi kropkami. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Ten dzień był dla wszystkich ciekawym przeżyciem, wspaniałą zabawą, uświadomieniem sobie jakie pokłady talentów i umiejętności w nas drzemią. I jak ważne jest, aby je odkrywać i rozwijać.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

15 września 2020 r. odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory SU poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, na których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach.

Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Przewodniczącym szkoły został Julian Hrabczak (VIII), zastępcą przewodniczącego Kinga Iwan (VIII), a sekretarzem Weronika Wardęga (VIII). Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

Narodowe Czytanie "Balladyny

Tegoroczną lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania pod honorowym patronatem  pary prezydenckiej  była Balladyna Juliusza Słowackiego. W akcję podobnie jak w latach ubiegłych czynnie włączyła się także nasza szkołą. 7 września 2020 roku uczniowie klasy VIII wcielili się w role głównych bohaterów i odczytali społeczności szkolnej fragmenty dramatu. Ponadto tekst Balladyny interpretowano głosowo na lekcjach języka polskiego. Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.